Sześć projektów zakwalifikowany do OBO

Sześć z dziewięciu złożonych projektów zakwalifikowało się ostatecznie do tegorocznej edycji Olsztyneckiego Budżetu Obywatelskiego. Łączna kwota projektów wynosi blisko 400 tys. złotych. Poniżej publikujemy ostateczną listę projektów wraz z opisami.
 

Odrzucone zostały trzy projekty. Ratusz odrzucił m.in.  wnioski dotyczące „Ścieżka do Zgody” i „Ścieżka do Jeziora” uzasadniając, że te inwestycje gmina zaplanowała do realizacji w przyszłym roku. Będą one realizowane w ramach projektu „Zagospodarowanie plaży miejskiej”. Tutaj należy zwrócić uwagę, że to właśnie zeszłoroczna inicjatywa zgłoszona do OBO pn. „Trakt pieszo-rowerowy, ul. Sienkiewicza do Jeziora Jemiołowskiego” przyczyniła się do rozszerzenia projektu zagospodarowania plaży miejskiej o odcinek drogi dojazdowej do plaży od skrzyżowania ulicy Sienkiewicza z ulicą Długosza. 
Odrzucony został również projekt pn. „Mural przy ul. Zamkowej” z powodu nieuzupełnienia wniosku o zgodę właścicieli kamienicy na realizacje projektu.

Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach 14-28 września. Zwycięskie projekty poznamy do 16 października 2017 roku. Pula środków, o której przeznaczeniu w głosowaniu zdecydują mieszkańcy Olsztynka, wyniesie 250 tys. złotych.